На 29.05.2026 г. официално бе открит СТЕМ център по ПЛАНА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, включващ кабинети по инжeнерните специалности АТТ, ДВГ, и БДП, математика и природни науки.
Гост на откриването бе г-жа Неждие Акиф – Зам. Кмет на община Крумовград.
Получихме поздравителен адрес от г-жа Ангелина Костова- Началник РУО гр. Кърджали
Бяха демонстрирани функционалностите на тренажори по БДП, 3D принтер, модел на електромобил, ветрогенератор и виртуални очила.
Голям интерес предизвикаха дигиталния микроскоп и химичните реакции “хамелеон“ и „слонска паста за зъби“, които бяха демонстрирани от ученици от 8а, 8б, 9б и 10а клас.